spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelVTSIOM: Rusların yüzde 77'si son beş yılda yurtdışına çıkmadı

VTSIOM: Rusların yüzde 77’si son beş yılda yurtdışına çıkmadı

Rusya’nın en büyük araştırma şirketlerinden olan VTSIOM tarafından düzenlenen anketler, son günlerde Avrupa ülkelerinin vize kısıtlaması uyguladığı Rus vatandaşlarının yüzde 77’sinin son beş yılda yurtdışına bile çıkmadığını gösterdi.

Son beş yılda Rus vatandaşlarının yüzde 23’ünün yurtdışı seyahatleri yaptığı belirtilen açıklamada, yurtdışına çıkanların sadece yüzde 9’unun Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa gibi Schengen bölgesi ülkeleri ziyaret ettiği, yüzde 17’sinin ise Schengen vizesi istenmeyen ülkelere gittiği kaydedildi.

Ankete katılanlar arasında en fazla Schengen ülkelerine giden turistlerin yaş kategorisi yüzde 31 ile 35-44 yaş olarak gözlemlenirken, genelde bu ülkeleri ziyaret edenlerin eğitim seviyesi ise üst düzeyde.

Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkelerini en fazla ziyaret edenlerin yüzde 48 ile Moskova ve St. Petersburg sakinleri olduğunu bulan VTSIOM, Schengen vizesi istemeyen ülkeler arasında Ruslar tarafından son beş yılda en çok talep edilen yabancı destinasyonun ise Türkiye olduğunu ortaya çıkardı.

Buna göre son beş yılda yurtdışına tatile giden Rusların yüzde 9’u Schengen ülkelerine giderken, yüzde 8’i ise Türkiye’yi ziyaret etti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img