spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiPutin, Ukrayna'daki NATO askeri teçhizatının incelenmesi talimatı verdi

Putin, Ukrayna’daki NATO askeri teçhizatının incelenmesi talimatı verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya Batı ülkelerinden gönderilen askeri teçhizatın incelenmesi talimatı verdi.

Savunma sanayinin geliştirilmesi konulu toplantıda konuşan Putin, Ukrayna’ya gönderilen silahların incelenmesinin Rus savunma sanayinin kendini geliştirmesi için önemli olacağını belirterek, “Ürettiğimiz askeri teçhizatımız Batılı modellere karşı etkili bir şekilde mücadele veriyor. Bildiğiniz gibi, Kiev’deki mevcut rejimi desteklemek için tüm NATO cephaneliği stokları harcanıyor. Bu da onları incelememiz gerektiği anlamına geliyor. Batı’nın kullandığı askeri teçhizatı incelemek ve bize karşı ne kullanıldığını bilmek, yeteneklerimizi niteliksel olarak artırmaya ve deneyim kazanmamıza katkı sağlayacaktır. Gerektiğinde ekipmanımızı, silahlarımızı geliştirebilecek, bu doğal süreçte kendi kapasitemizi kıyaslayabileceğiz. Bu mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde yapılmalıdır” dedi.

Rus savunma sanayi işletmelerinin başkanlarına seslenen Rus lider, özellikle Rus Silahlı Kuvvetleri için gereken silah ve teçhizat tedarikini acilen sağlaması gerektiğini söylerken, kesintisiz savunma sanayi ürünleri üretim ve tedariklerinin Ukrayna’daki askeri birimler için hayati önem taşıdığının altını çizdi.

Putin, aynı zamanda orada kullanılan Rus silahlarının milliyetçi oluşumlara karşı yüksek etkinlik gösterdiğini de vurgularken, personel kayıplarının en aza indirilmesine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img