spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin: Dünya çok kutupluluğa ve demokrasiye doğru ilerliyor

Putin: Dünya çok kutupluluğa ve demokrasiye doğru ilerliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uluslararası ilişkilerde radikal dönüşümün başladığını duyururken, “Dünya, çok kutuplu, demokratik ve daha adil bir yola doğru ilerliyor” diye konuştu.

Kremlin’de düzenlenen törende 24 ülkeden atanan büyükelçilerin itimatnamesini kabul eden Putin, büyükelçilere yaptığı konuşmasında, uluslararası ilişkilerin çok kutupluluğa ve demokrasiye doğru ilerlediğini vurgularken, dünyanın daha demokratik ve adil bir yolda olduğunu aktardı.

Rus lider, yeni atanan büyükelçilerin çalışmalarının ülkeler arasındaki ilişkilerin dinamik bir şekilde gelişmesine yardım edeceğini umudunu söylerken, “Yeni büyükelçilere bu konuda içtenlikle başarılar diliyorum. Elbette Rusya’da çalışmanın profesyonel bir bakış açısıyla sizin için ilginç olacağını ve ülkemizi daha iyi tanımanıza, tarihini ve kültürünü daha yakından tanımanıza olanak sağlayacağını umuyorum” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın egemen rotasından sapmayacağına, aynı zamanda ülkeleri birleştirici gündemi desteklemeye devam edeceğine dikkat çeken Rus lider, ülkesinin bu gündemi yakın zamanda düzenlenecek 77. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda da gündeme getireceğini söyledi.

Toplantıda Uruguay, Cezayir, Mısır, Moğolistan, Portekiz, Libya, Mali, Ermenistan, Kolombiya, Tanzanya, Filipinler, Moldova, Sırbistan, Senegal, Kıbrıs, Kongo, Uganda, Sudan, Kuveyt, Nepal, Belarus, Güney Kore ve Venezuela büyükelçileri yer aldı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img