spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPushilin'den Donetsk'te referandum için Putin'e çağrı

Pushilin’den Donetsk’te referandum için Putin’e çağrı

Donetsk Halk Cumhuriyeti Başkanı Denis Pushilin, Vladimir Putin’e seslenerek cumhuriyetin en kısa sürede Rusya topraklarına katılmasını değerlendirmesi çağrısı yaptı.

Kişisel Telegram kanalından açıklama yapan Pushilin, “Planladığımız referandumdan sonra olumlu bir karar çıkması durumunda en kısa sürede Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin Rusya Federasyonu topraklarında katılması konusunu değerlendirmenizi rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pushilin, uzun süredir acı çeken Donbass halkının her zaman anavatanları olarak gördükleri Rusya’nın bir parçası olmayı hak ettiğini vurguladı.

Donetsk Halk Cumhuriyeti Başkanı, 23-27 Eylül tarihleri ​​arasında Donetsk halkının Rusya topraklarına katılmak için referanduma gideceğini duyurdu.

Pushilin, Donetsk Halk Meclisi tarafından alınan kararla 23-27 Eylül’de planlanan referandumun desteklenmesi çağrısı yaptı.

Aynı anda Ukrayna’daki Kherson Bölgesi’nin geçici yönetimi de Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin Rusya topraklarına katılmak için yapacağı referandumu desteklediğini açıklarken, bu tarihlerde Kherson bölgesinde de referandum ilan edildiğini bildirdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img