spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiManturov paralel ithalatta beklenen hacimleri açıkladı

Manturov paralel ithalatta beklenen hacimleri açıkladı

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı olan ve aynı zamanda Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Denis Manturov, 2022 yılı için paralel ithalat hacmi tahminini paylaştı.

İzvestia gazetesine konuşan Manturov, ülkeye mal sevkiyatı yapmayan yabancı markaların ürünlerinin paralel ithalat mekanizması yoluyla Rusya’ya sevkiyat hacimlerinin beklenenden daha fazla olacağını söylerken, daha önceki 16 milyar dolarlık tahminlerini bu yıl için en az 20 milyar dolara yükselttiklerini vurguladı.

Rusya Federal Gümrük Servisi’ne göre, 17 Mayıs’tan bu yana geçen üç buçuk ayda Paralel ithalat yoluyla yaklaşık 9,4 milyar dolar değerinde ürün ithal ettiklerine işaret eden Sanayi ve Ticaret Bakanı, “Sadece ağustos ayında 3,1 milyar dolara ulaştık. Bu nedenle, tahminimizi biraz değiştirdik ve şimdi paralel ithalat yoluyla yıl sonunda 20 milyar dolardan az olmayacak miktarda ürün ithalatı bekliyoruz” diye konuştu.

Eylül ayı başında açıklamalarda bulunan Manturov, paralel ithalat mekanizmasının 2023 yılının tamamı için uzatıldığını duyurmuştu.

Manturov, mekanizmanın daha önce olduğu gibi aynı formatta işlemeye devam edeceğin, ürün listesinin şirketlerin ürünlerini Rusya’ya tedarik etmeye devam etme veya durdurma kararlarına bağlı olarak güncelleneceğini söyledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img