spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusya'nın bazı bölgelerinde maske takma zorunluluğu ilan edildi

Rusya’nın bazı bölgelerinde maske takma zorunluluğu ilan edildi

COVID-19 vakalarının yükselişe geçtiği Rusya’da, 11 bölgede daha önce iptal edilen halka açık yerlerde maske takma zorunluluğu yeniden yürürlüğe girdi.

Ulyanovsk, Arkhangelsk, Belgorod, Nizhny Novgorod ve Smolensk bölgelerinin yanı sıra Trans-Baykal, Habarovsk, Sahalin, Altay ve Tuva Cumhuriyeti, maske takma zorunluluğunu tekrar uygulamaya başlarken, Rusya’nın geri kalan 85 bölgesinde sadece kamu hizmetleri ve sağlık kurumlarında maske takmak zorunlu hale getirildi.

Yakın zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova, coronavirüs vakalarının 50 bölgede arttığını, 27’sinde ise düştüğünü söylerken, bölgelerin maske takmasını zorunlu kılacak herhangi bir düzenleyici kural getirmeyeceklerini de sözlerine eklemişti.

Rusya’da son bir günde 59 bin 35 yeni COVID-19 vakası tespit edilirken, bu sayının 8 Mart’tan bu yana en yüksek seviye olduğu belirlendi.

Son 24 saatte coronavirüs kaynaklı vefat sayısı 110 kişiye yükselirken, bu sayının da 17 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img