spot_img
17.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiHükümet, tercihli konut kredilerine desteği sürdürecek

Hükümet, tercihli konut kredilerine desteği sürdürecek

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, aileler için sunulan tercihli konut kredileri için 56 milyar ruble daha tahsis edeceklerini duyurdu.

Hükümetin Rusya Devlet Başkanı’nın talimatıyla tercihli ipotek programını sistematik olarak desteklemeye devam ettiğin söyleyen Mishustin, “Faiz oranının yıllık yüzde 7’ye düşürülmesi de dâhil olmak üzere, ilgili programların uygulanması için kaynak tahsis etmeye devam ediyoruz. Bugün 56 milyar rubleden fazla ek fon tahsis edeceğiz. Bu kaynakların büyük bir kısmı tercihli konut kredilerinin finansmanına harcanacak. Aileler için 16,5 milyar rublenin üzerinde tahsis edilecek kaynaklar, Uzak Doğu programı için ise yaklaşık 5 milyar ruble olacak” diye konuştu. 

Mishustin, hükümetin tercihli konut kredisi desteğinin Rus vatandaşlarının yeni daire ve müstakil ev satın almasını sağlayacağını belirtirken, inşaat sektörünün projelerini daha da iştahlı bir şekilde sürdürmesine yol açacağını ifade etti.

Daha önce Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, hükümet tarafından sunulan tercihli konut kredisi programının konut piyasalarında aşırı ısınmaya yol açtığını, daire fiyatlarında artışa neden olduğunu bildirmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img
spot_img