spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRusya’da ilk 7 ayda erkekler kadınlardan daha fazla harcadı

Rusya’da ilk 7 ayda erkekler kadınlardan daha fazla harcadı

Bu yılın Ocak-Temmuz ayları arasında Rusya’da erkekler kadınlardan daha fazla para harcadı

Russkiy Standart Bankası uzmanlarının araştırmasına göre, Rusya’da erkekler bu yılın ilk yedi ayında kadınlardan daha fazla harcama yaptı ve banka kartlarıyla alışveriş başına harcanan ortalama tutarları da kadınlardan daha yüksek oldu. 

Banka tarafından yapılan araştırma sonuçları ile ilgili açıklamalara göre,  “Bankanın istatistikleri, 2022’nin yedi ayında erkekler arasındaki satın alma faaliyetinin kadınlardan daha yüksek olduğunu gösterdi. Banka için tüm kart işlemlerinin sayısı bakımından bu oran yüzde 52 ye karşın yüzde 48 şeklinde gerçekleşti. Kadınların kartlarından erkeklere kıyasla daha yüksek ortalama faturalara para transferi yaptıkları tespit edildi (sırasıyla 55 bin 440 rubleye karşılık 53 bin 854 ruble). Öte yandan, 2022’nin yedi ayında ortalama satın alma gelirleri bakımından da erkekler kadınları geçti” denildi.

Bu arada, bankanın istatistiklerine göre, kadınların ATM’lerden çektiği ortalama miktar işlem başına 81 bin 004 ruble iken, erkekler için bu miktar 79 bin 959 ruble oldu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img