spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusya'ya gelen turist sayısı Ukrayna'ya rağmen rekora koşuyor

Rusya’ya gelen turist sayısı Ukrayna’ya rağmen rekora koşuyor

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, yılbaşından bu yana 34 milyondan fazla kişinin Rusya’da tatil yaptığını söyledi.

Doguzova, konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu, geçen yıla göre daha fazla ve hatta 2019 sezon öncesine göre biraz daha fazla. 2022 yılı sonunda turist trafiğinin 61 milyon kişi olmasını bekliyoruz. Böylece 2019’da elde ettiğimiz rekor rakama (65 milyon) mümkün olduğunca yaklaşmış olacağız” diye konuştu.

Turist akışı yapısının son iki yılda önemli ölçüde değiştiğini belirten Doguzova, “Ülkede tatil yapanların; sağlık, eğlence ve dinlenme amaçlı seyahat edenlerin sayısı iki katına çıkarken, iş seyahatleri eskiden daha ağır basıyordu” diye konuştu.

Rosturizm Başkanı, bu durumun sektörün cirosunu doğrudan etkilediğini ve 2022’nin sonuna kadar 2019 rakamını bir trilyon aşacağını belirterek bunun büyük bir artış olduğunun altını çizdi.

Bir diğer önemli noktanın da istihdam olduğunu söyleyen Doguzova, “2020 yılında sektördeki istihdamda çok önemli bir düşüş yaşadık, daha sonra bunu neredeyse yüzde 95 oranında geri kazanmayı başardık ve bu çalışma şimdi de devam ediyor” dedi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img