spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, Güvenlik Konseyi üyeleriyle Erdoğan ile yapılacak görüşmeyi ele aldı

Putin, Güvenlik Konseyi üyeleriyle Erdoğan ile yapılacak görüşmeyi ele aldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün düzenlenen Rusya Güvenlik Konseyi toplantısında 5 Ağustos Cuma günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştireceği Soçi görüşmelerini ele aldı.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Putin’in Güvenlik Konseyi üyeleri ile operasyonel bir toplantı düzenlediğini belirtirken, konsey üyeleriyle Erdoğan ile yârinki görüşmesi öncesinde görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı’nın toplantıda Karabağ konusunu da konsey üyeleriyle masaya yatırdığının da ekleyen Peskov, Ermeni-Azerbaycan ihtilafının ağırlaşmasıyla ilgili durumu görüştüğünü söyledi.

Peskov, Güvenlik Konseyi’nde Ermenistan ve Azerbaycan tarafının imzalanan üçlü mutabakata dahil tüm hükümlerinin acilen yerine getirmesi gereğinin altının çizildiğini vurguladı.

Video konferans formatında gerçekleştirilen toplantıda Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matvienko, Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin, Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandrr Bortnikov da katılırken, Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Direktörü Sergey Narişkin ve Güvenlik Konseyi üyesi Sergey Ivanov da hazır bulundu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img