spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRuslar, Ukrayna'daki gerilimi stresin ana nedenlerinden biri olarak nitelendirdi

Ruslar, Ukrayna’daki gerilimi stresin ana nedenlerinden biri olarak nitelendirdi

Rusya’nın en büyük araştırma şirketlerinden olan VTSIOM tarafından düzenlenen anketler, Rusların yüzde 57’sinin stres altında olduğunu gösterirken, stresin ana nedenleri arasında ilk sırada Ukrayna’daki askeri operasyonun yer aldığını ortaya çıkardı.

Stres altında olduğunu belirten Rusların ikinci nedeni çalıştıkları işler olurken, bu nedenden dolayı en çok stres altında olanların kadın ve gençlerden oluştuğu gözlemlendi.

18 yaş üstü bin 600 Rus vatandaşının katıldığı anketlerde, katılanların yüzde 26’sı ayda birkaç kez stres yaşadığını söylerken, büyük şehirlerden uzak küçük yerleşim yerlerinde yaşayanların ve TV izleyenlerin stresten daha az etkilendiği kaydedilen araştırmalarda, Rusların yaşadığı stresin ana nedeni, yüzde 22 ile Ukrayna gerilimi, yüzde 20 ile iş durumu olarak gözlemlendi.

18-24 yaş ve 25-34 yaş gruplarında yer alan Rusların stresten daha çok etkilendiği belirlenirken, kötü mali durum nedeniyle stres yaşadığını itiraf edenlerin yüzde 72 ile Moskova ve St. Petersburg’da yaşadığı kaydedildi.

Kadınların yüzde 61 ile yüzde 52’lik erkek katılımcılara kıyasla daha fazla stres yaşadığını bulan VTSIOM, ankete katılanların yalnızca yüzde 7’sinin psikolojik yardım için uzmanlara başvurduğu ve bunların yüzde 3’ünün son zamanlarda daha psikoloğu daha sık ziyaret ettiğini belirledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img