spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRosturizm, otel çalışanları için eğitim programı başlattı

Rosturizm, otel çalışanları için eğitim programı başlattı

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm, ülkedeki otellerde çalışan personeller için çevrimiçi eğitim programına başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, bilgi ve ve becerilerini geliştirmek isteyen otel çalışanları ve turizm girişimcileri için 11 ücretsiz çevrimiçi eğitim kursu başlatıldığını duyururken, bu programların ulusal turizm projesi çerçevesinde hizmet kalitesinin artırılması amacıyla yaratıldığının altını çizdi.

Otel personeli ve turizm sektöründe çalışmak isteyen girişimcilerin sektör uzmanlarının katılımıyla sunulan video dersleri dinleyerek uzaktan eğitime katılabileceğini söyleyen Doguzova, bunu yapmak için önceden kurulan Rosturizm eğitim platformunun web sitesine kayıt olmanın yeterli olduğunu ekledi.

Doguzova, otellerde resepsiyon ve diğer konaklama hizmeti birimleriyle birlikte otel yöneticiliği ve  oda hizmetleri için ilk derslerin oluşturulduğunu, turizm girişimcileri, yeni başlayanlar ve deneyimlerini genişletmek isteyenler için bir eğitim programı daha başlatıldığını vurgularken, potansiyel turizm işletmecilerinin kendi otellerini veya butik otellerini nasıl oluşturacaklarını, çocuklara yönelik tatil ve dinlenme kampı organizasyonu gerekliliklerini öğrenebileceğini, hükümetin programıyla entegre olabilen ulusal turizm rotası geliştirme ve donatma becerilerini geliştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Batı yaptırımları sonrası iç turizme yönelmek zorunda kalan Rusya’da, 28 Mayıs’ta Başbakan Mihail Mishustin tarafından imzalanan kararnameyle bölgelere turizm altyapısını geliştirmeleri için üç buçuk milyar rubleden fazla bütçe tahsis edildi.

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, ayrılan bütçenin bölgelerde kamp alanları oluşturmak, plajlarda altyapıların düzenlenmesi ve rehberlik hizmetlerinin gelişimi için kullanılacağını vurgularken, aynı zamanda engelliler için tatil beldelerinde erişilebilir bir ortam oluşturmak ve diğer turizm girişimlerinin uygulanması için sağlanacağını ifade etti.

İç turizm kalkınma projeleri için tahsis edilen fona erişime sahip olacak bölgeler arasında Kırım, Perm Bölgesi, Vladimir, Murmansk, Pskov, Tula ve Sahalin bölgeleri yer alıyor.

Mishustin, bununla birlikte son zamanlarda daha popüler tatil destinasyonları haline gelen Kamçatka, Adigey ve Çeçenistan ile birlikte Krasnodar Bölgesi ve Kostroma Bölgesi’nde yeni kamp alanları ve araba kamp alanlarının oluşturulması için 700 milyon ruble daha tahsis edileceğini ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img