spot_img
28.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelDev perakendeci Ozon’un deposunda yangın

Dev perakendeci Ozon’un deposunda yangın

Rusya’nın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden olan Ozon’un Moskova Bölgesi’nde bulunan deposunda yangın çıktı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı (MCHS) tarafından yapılan açıklamada, Moskova Bölgesi Istra ilçesine bağlı Petrovskoye köyünde bulunan depoda çıkan yangının saat 12.30 civarında başladığı belirtilirken, toplam 40 bin metrekarelik depodaki yangının 35 bin metrekarelik alana yayıldığı ifade edildi.

Bin kişilik Ozon personelinin tahliye edildiği aktarılırken, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmeye devam ettiği, söndürme çalışmalarına helikopterin de katıldığı belirtildi.

Ozon Basın Servisi, Yeni Riga ikmal merkezinin ayrı bir bloğunda yangın çıktığını açıklarken, tüm çalışanların depodan tahliye edildiğini, ölü ya da yaralının olmadığını bildirdi.

Yangına tanık olanların sosyal ağlarda yayınladığı videoda, deponun köşe noktasının alev aldığı, alevlerin ürünlerin yanıcı olması nedeniyle hızla yayıldığı ve deponun çatısının da çöktüğü kaydedildi.

Acil Durumlar Bakanlığı, yangını söndürmek için 100’e yakın ekip ve 30 parça ekipmanın çalışmalara dahil edildiğini belirtirken, bakanlıktaki kaynaklar, Moskova’dan itfaiye ekiplerinin de olay yerine ulaştığını söyledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img