spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPhilip Morris yıl sonuna kadar Rusya'dan ayrılabilir

Philip Morris yıl sonuna kadar Rusya’dan ayrılabilir

Dünyaca ünlü Amerikan tütün şirketi Philip Morris International (PMI, Philip Morris International), 2022 yılının sonlarına doğru Rusya pazarından ayrılmayı planlıyor.

Philip Morris CEO’su Jacek Olczak, uluslararası haber ajansı Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şirketin Rusya’daki varlığını tamamlamak için çok çalıştığını söylerken, “Çnümüzdeki çeyrekte bunun olacağını düşünmüyorum. Ancak yıl sonuna kadar Rusya’dan tamamen çekilme konusunda anlaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Olczak, Rusya pazarının şirket için yedinci en büyük pazar olduğunu vurgularken, Philip Morris’in Rusya’daki tüm tütün ürünlerindeki payının yüzde 27 olduğunu ve ayrılmanın kolay olmayacağını ifade etti.

Rusya’dan ayrıldıktan sonra şirketin faaliyetlerini Asya ve Avrupa pazarlarına yeniden yönlendirmeyi planladığını belirten Philip Morris CEO’su, ayrıca Philip Morris ürünlerinin şu anda temsil edilmediği ABD pazarına girebileceğine dair umudunu da dile getirdi.

Philip Morris International, Marlboro, L&M, IQOS gibi markalar olmak üzere sahip olduğu varlıkların devri de dahil olmak üzere Rusya’daki işini yeniden yapılandırma seçeneklerini değerlendiriyordu.

 Şimdiye kadar tedarik zincirindeki kesintiler nedeniyle üretimi azaltma kararı alan Philip Morris, Rusya’da Leningrad ve Krasnodar olmak üzere iki tam zamanlı fabrikaya sahip olurken, 3 bin 200’den fazla kişiye iş imkânı sağlıyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img