spot_img
27.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporCSKA'nın yeni transferi Gajic, UEFA’nın Rusya yaptırımlarını değerlendirdi

CSKA’nın yeni transferi Gajic, UEFA’nın Rusya yaptırımlarını değerlendirdi

Rusya Premier Lig ekiplerinden CSKA Moskova’nın yeni transferi Milan Gajic, Rus kulüplerinin Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından Avrupa müsabakalarından men edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CSKA ile sözleşme imzalarken bu yaptırımları bildiğini söyleyen Gajic, konu hakkında yaptığı açıklamada “Hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de Avrupa Ligi’nde oynadım ve bundan çok mutluyum. Artık Avrupa maçlarında oynayamamak benim için bir sorun değil. CSKA ile sözleşme imzalamadan önce UEFA yasağını biliyordum, bu yüzden kesinlikle sürpriz olmadı. Bundan sonra ne olacağını göreceğiz” dedi.

Sırp oyuncu Gajic, sporun spor olduğunu ve spor olarak kalması gerektiğini vurgularken, “Siyaset bu konulara müdahale etmemelidir. Evet, mevcut durum kimsenin hoşuna gitmiyor ama şu anda bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Zor bir dönem ama umarım yakında değişir” şeklinde konuştu.

16 Temmuz’da Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Rusya Futbol Federasyonu ve Rusya Kulüpler Birliği’nin Rus kulüplerinin UEFA ve FIFA turnuvalarından men edilmesine karşı itirazını reddetmişti.

CAS tarafından yapılan yazılı açıklamada, Spor Tahkim Mahkemesi’nin Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ve Uluslararası Futbol Federasyonu’nun (FIFA) Rus kulüplerini ve milli takımlarını ululslarararası müsabakalardan ihraç etme kararına karşı Rusya Futbol Federasyonu’nun yaptığı itirazları reddettiği belirtilirken, futbol takımları CSKA Moskova, Dinamo, St. Petersburg Zenit ve Soçi’nin UEFA itirazlarının da reddedildiği vurgulandı.

Mayıs ayı başlarında UEFA İcra Komitesi, Ukrayna’daki olaylar nedeniyle 2022/23 sezonu için organizasyonun himayesinde bulunan tüm müsabakalara Rus kulüp ve milli takımlarının katılımını askıya almıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img