spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, dünyada yeni bir dönemin başladığını duyurdu

Putin, dünyada yeni bir dönemin başladığını duyurdu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, şu anda hızla tek kutuplu dünyaya alternatif olarak daha adil ve sosyal odaklı yeni bir dünya düzeni oluşturulduğunu söyledi.

 Stratejik Girişimler Ajansı tarafından düzenlenen “Yeni Zamanlar için Güçlü Fikirler” isimli forumunun genel oturumunda konuşan Putin, Batı’nın dünyaya kendi gelecek modelini sunamayacağı izlenimi edinildiğini vurgulayarak, “Sözde yeni düzenin tüm dünyaya hakimiyet modelinin adaletsiz olduğu anlaşılınca, şu anda dünyada meydana gelen ve geri dönüşü olmayan büyük değişimler meydana geldi. Tek kutupluluğa alternatif sosyal odaklı düzenin temelleri atılıyor. Hem ulusal hem de küresel düzeyde uyumlu, daha adil ve güvenli bir dünya düzeninin temelleri ve ilkeleri belirleniyor. Tek kutuplu dünya, doğası gereği uygarlığın gelişimi için bir fren haline gelen düzen haline gelmişti” diye konuştu.

Putin, yeni düzende yalnızca egemen devletlerin büyüme dinamikleri sağlayabileceğini ve diğer ülkelere yüksek yaşam kalitesi sağlama konusunda örnek olabileceğini vurgularken, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yeni bir dönem geliyor. Dünya tarihinde yeni bir aşama ve yalnızca gerçekten egemen devletlerin yüksek büyüme dinamikleri sağlayabileceği, yaşam standartları ve yaşam kalitesiyle başkalarına örnek olabileceği bir dönem. Bu dönemde geleneksel değerlerin korunması ve yüksek hümanist idealler daha önemli hale gelirken, sosyal odaklı yönetim biçimleri ve kalkınma modellerine sahip ülkelerle tek kutuplu dünyaya alternatif oluşturuluyor.”

“Neden birileri herkese hükmetmeli? Neden kendi fikirlerini başkalarına dayatmalı?” diye soran Rusya Devlet Başkanı, tek kutuplu liberal ideolojinin dünya için adil olmadığını, herkese kendi değerlerini ve kurallarını baskıyla kabul ettirmenin özünde ırkçı ve sömürgeci bir politika olduğunu vurgularken, mevcut düzenin halkları birinci ve ikinci sınıfa ayırarak ırkçılığa meydan verdiğini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img