spot_img
27.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporRusya, Ukrayna’daki dost bölgelerle futbol ligi oluşturabilir

Rusya, Ukrayna’daki dost bölgelerle futbol ligi oluşturabilir

Rusya Spor Bakan Yardımcısı Odes Baysultanov, bakanlığın dost cumhuriyetlerin takımları için birleşik bir futbol ligi kurulmasını önerdiğini belirtti. 

Baysultanov konu hakkında yaptığı açıklamada, Ukrayna’daki bölgelerin Ulusal Genç Futbol Ligi maçlarına ev sahipliği yapan Kırım Futbol Birliği’nin bu konudaki olumlu deneyimi dikkate alınarak birleşik bir şampiyona organizasyonu oluşturulmasının planlandığını söyledi.

“Turnuvaya Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri ile birlikte Kherson, Zaporijya, Abhazya, Güney Osetya, Kırım ve Rusya Federasyonu’nun üniversite takımları katılacak” diye konuşan Spor Bakan Yardımcısı, bu organizasyonun bakanlığın inisiyatifiyle oluşturulacak ayrı bir yapı olacağını, bu nedenle Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) üyesi olan Rusya Futbol Federasyonu’ndan farklı olarak yaptırımlara maruz kalmayacağını ekledi.

Baysultanov açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Mevcut yarışmalara benzer şekilde sadece Kırım’da değil, dost cumhuriyetlerde de turnuva sistemiyle bir şampiyona oluşturulması planlanıyor. En iyi futbol takımlarından oluşan birinci lige ek olarak, futbol akademilerinde iki üst yaş grubu daha yer alacak ve böylece gelecekte birinci lige gitme potansiyeli olan bu genç futbolcular için de yeni bir fırsat doğacak.”

Planlanan futbol şampiyonasının Mart ve Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmesinin planlandığı kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img