spot_img
12.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelŞoygu, Ukrayna’nın uzun menzilli silahlarını vurma emri verdi

Şoygu, Ukrayna’nın uzun menzilli silahlarını vurma emri verdi

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Ukrayna’da görev yapan Rus Silahlı Kuvvetlerine bağlı Vostok (Doğu) grubunun teftişi sırasında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin uzun menzilli silahlarının imha edilmesi emrini verdiği bildirildi.

Savunma Bakanlığı’nın basın açıklamasında, “Şoygu, Vostok grubunun yapılan takviyelerle eylem yeteneklerinin güçlendirildiğine dikkat çekmiş, Donbass yerleşim bölgelerini bombalayan uzun menzilli füze ve topçuların imhasına öncelik verilmesini emretmiştir” ifadelerine yer verdi.

Vostok grubunun komutanı Korgeneral Rüstem Muradov’un Şoygu’ya Ukrayna ordusunun kasıtlı olarak buğday hangarları ve depolama tesislerini uzun menzilli füzelerle tahrip etmeyi planladığını söylediği belirtilirken, mevcut durum ve düşman kuvvetlerini yenmek için atanan muharebe görevlerinin yerine getirilmesinde kaydedilen ilerleme hakkında rapor verdiği eklendi.

İki gün önce Şoygu, “Güney” ve “Merkez” askeri birliklerini denetlemiş, teftiş sırasında Donbass’ta operasyonlarını sürdüren askeri gücün artırılması kararını vermişti.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Ukrayna’daki savaşta yer alan “Güney” ve “Merkez” Rus askeri birliklerini denetlediği bildirildi.

Açıklamada, “Şoygu, Kiev rejiminin Donbass ve diğer bölgelerdeki yerleşim birimleri sakinleri ile sivil altyapıya yönelik saldırılarını engellemek amacıyla tüm operasyonel yönlerde askeri birliklerin eylemlerini ileride artırma yönünde talimat verdi.” ifadelerine yer verildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img