spot_img
-13.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRus yetişkinlerin yarısından fazlası video oyunu oynuyor

Rus yetişkinlerin yarısından fazlası video oyunu oynuyor

Rusya’da iş dünyasıyla ilgili çalışmalarıyla tanınan araştırma şirketi NAFI’nin düzenlediği anketler, ülkede yaşayan 18 yaş ve üzeri Rusların tam olarak yüzde 60’ının video oyunları oynadığını gösterdi.

NAFI Analitik Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ülkede yaşayan ve 18 yaş ve üzerindeki Rusların yüzde 60’ının düzenli olarak veya ara sıra oyun konsolları veya bilgisayar yoluyla video oyunları oynadığı belirtilirken, bu oranın yaklaşık 88 milyon kişiye denk geldiği ifade edildi.

Rusların en popüler video oyunları arasında Electronic Arts (EA), her yıl çıkardığı ve dünyanın en popüler futbol oyunu olan FIFA’nın yer aldığı bilinirken, şirket, nisan ayında FIFA 22 oyunundaki tüm Rus futbol kulüplerini ve Rus A Milli Futbol Takımını çıkardığını duyurmuştu.

Şirket, Moskova kulüpleri CSKA, Spartak Moskova ve Lokomotiv Moskova da dahil olmak üzere Rus Milli Futbol Takımını oyunun yeni güncellemesinde kaldırırken, daha önce Rus milli takımı veya başka bir Rus takımını favori olarak seçen oyun severlerin favori kulüp seçimi otomatik olarak Paris Saint-Germain olarak değişecek.

Mart ayı başlarında Uluslararası Olimpiyat Komitesi, spor federasyonlarına Rus ve Belarus sporcularının müsabakalara kayılmasına izin vermemesini tavsiye etmiş, Rusya ve Belarus’dan sporcu ve takımların yalnızca tarafsız sporcular olarak katılabileceğini bildirmişti.

Aynı zamanda Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Rus takımlarının ve kulüplerinin tüm uluslararası müsabakalara katılımının askıya alındığına dair ortak bir bildiri yayınlamıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img