spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporKarpin, Rostov ile sözleşme yeniledi

Karpin, Rostov ile sözleşme yeniledi

Rusya Premier Ligi ekiplerinden Rostov, internet sitesinden teknik direktör Valery Karpin ile sözleşmenin uzatıldığını duyurdu.

Güney temsilcisi Rostov takımının internet sitesinden yapılan açıklamada, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da takımı çalıştıracak Karpin ile mevcut sözleşmenin 4 yıl uzatıldığı bildirildi.

Aynı zamanda Rusya A Milli Futbol Takım hocalığını da üstlenen Karpin’in milli takımla birlikte Rostov futbol kulübündeki görevini Mayıs 2026’ya kadar sürdüreceği belirtilirken, geçen sezonun ikinci yarısında Rostov’un antrenör kadrosuna katılan Milli Takım eski futbolcusu Viktor Onopko ile de sözleşmenin uzatıldığı eklendi.

2017’den 2021’e kadar Rostov kulübünün başında olan Karpin, Milli takım antrenörlüğünü de yürütüyor.

Mart ayı sonunda bu konuyla ilgili konuşan Karpin, İki görevi birleştirmenin kendisi için problem yaratmadığını söylerken, özellikle Rusya Milli Takımı’na uygulanan kısıtlamalar nedeniyle yoğun olarak çalışamadıklarını, bu nedenle iki takım çalıştırmak için yeterli zamanının olduğunu aktarmıştı.

FIFA’nın Rusya Milli Takımı’na yaptırımları sonrası Karpin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şimdilik herhangi bir hedef olmadığı için iki takımı aynı anda yönetmede zorluk hissedilmiyor” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img