spot_img
21.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiFAS’tan Tele2’ya zam engeli

FAS’tan Tele2’ya zam engeli

Devlete bağlı rekabet kurumu olan Rusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS), tarifelerinde yüzde 70’e varan zamma hazırlanan ülkenin en büyük cep telefonu operatörlerinden Tele2’nin planlarını altüst etti.

Şirket, tarifelerine zam yapacağına dair yayınladığı duyurusu üzerine harekete geçen FAS’ın Rusya Dijital Kalkınma Bakanlığı ile birlikte Tele2’da denetime başlayacağı açıklamasından sonra, 5 Temmuz’dan itibaren sınırsız tarifelerde planladığı yüzde 70’lik zammı iptal ettiğini bildirdi.

Şirket, yakın zamanda sınırsız cep telefonu tarifesini 450 rubleden 750 rubleye çıkaracağını duyurmuştu.

Dijital Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan resmî açıklamada, Tele2’nin tarifeleri 50 rubleden fazla artırmayacağını garanti ettiği vurgulanırken, mesajda, “FAS ve bakanlığımız, sınırsız Tele2 tarifelerinin maliyetinde bir buçuk kat artış olduğu yönünde önceki gün ortaya çıkan haberlere tepki göstermiş, bu durumu operatörle görüşmüştür” ifadelerine yer verildi.

Yüzde 70’lik zam planını iptal ettikten sonra basın açıklaması yapmak zorunda kalan cep telefonu operatörü Tele2, tarifeleri yükseltme kararının müşteriler tarafından daha bilinçli mobil internet trafik tüketimi arzusu nedeniyle alındığını vurgularken, tarifeyi altı ay peşin ödeyecek kullanıcılar için mevcut fiyatın altı ay sabitlenmesini teklif etti.

FAS, nisan ayında, cep telefonu operatörlerinin tarifelerini enflasyon nedeniyle mayıs sonu itibariyle ortalama yüzde 11,8 oranında artırabileceklerini bildirmiş, bu orandan daha yüksek zam yapan operatörlere denetim yapılacağı konusunda uyarmıştı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img