spot_img
21.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiRusya'daki Decathlon mağazaları kapatılıyor

Rusya’daki Decathlon mağazaları kapatılıyor

Birçok farklı markanın spor ekipmanlarının bir arada bulunduğu uluslararası Fransız mağaza zinciri Decathlon, 27 Haziran itibariyle mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurdu.

Şirket, bu kararın jeopolitik durum yüzünden Rusya’ya mal tedarikinin sağlanamaması nedeniyle alındığını söylediği açıklamasında, Rusya’daki Decathlon mağazalarının 26 Haziran’a kadar açık kalacağını, sonrasında ürün arzının olmaması nedeniyle geçici olarak kapatılacağını bildirdi.

Şirketin web sitesinde 26 Haziran’a kadar açık olacak mağazaların listesi yer alırken, 27 Haziran’dan itibaren çevrimiçi mağazanın çalışmaları da askıya alınacak.

Decathlon, online mağazanın 26 Haziran akşamı saat 22:00’ye kadar sipariş kabul edeceğini, 26 Haziran’dan önce yapılacak tüm siparişlerle ilgili olarak müşterilerine karşı tüm yükümlülüklerini yerine getirmeyi planladığını da vurgularken, 10 Temmuz’a kadar birçok Decathlon mağazasında iade yapmanın mümkün olacağını da ekledi.

Uluslararası spor malzemesi perakende zinciri Decathlon, 70’in üzerinde spor dalına yönelik ürünlerin tasarımı, üretimi ve perakende satışında uzmanlaşmış bir Fransız şirketi olarak biliniyor. Şirket, Auchan ve Leroy Merlin’in de sahibi olan Mulliez Family Association’ın bir parçası olarak faaliyet gösteriyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img