spot_img
20.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr bilim uzman Yulia Parshina, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

“Atlantikt siklonu ile birlikte serin havalar etkili olacak” diyen Parshina, Moskova’yı serin havaların beklediğini aynı zamanda sağanak yağışların gözlemleneceğini söyledi.

Hafta sonu görülen serin havanın yeni haftada da süreceğine işaret eden uzman, en sıcak günün artı 20 ila 25 derece ile 20 Haziran Pazartesi olması nın muhtemel olduğunu, salı gününden itibaren ise havanın serinleyeceğini bildirdi.

21 Haziran Salı günü başkentte hava sıcaklıklarının düşerek artı 17 ila 23 derece olması beklenirken, yer yer sağanak yağışın meydana geleceği tahmin ediliyor.

22 Haziran Çarşamba günü ise sıcaklıkların artı 18 ila 23 derece arasında  seyredeceği, gece hava sıcaklıklarının ise artı 13 dereceye düşebileceği belirtiliyor.

23 Haziran Perşembe günü ise artı 20 ila 22 derece hava sıcaklıklarına sahip olacak Moskova’da yağış beklenmiyor.

Çalışma haftasının son günü olan 24 Haziran Cuma günü ise hava sıcaklıklarında artış beklenirken, gündüz sıcaklıkları artı 24 ila 25 derece, gece hava sıcaklıkları ise artı 15 ila 17 derece seviyesinde olacak.

22 Haziran Çarşamba günü ise +15-21 derece bekleniyor.

Komsomolskaya Pravda radyosunun yayınında, “Sorun şu ki, Atlantik siklonları serinliği ve kısa süreli yağmurlarıyla tekrar bize geliyor” dedi.

Haziran ayının serin olacağını söyleyen Parshina, haziran ayının sonuna kadar benzer sıcaklıkların yaşanacağı Moskova’nın, ancak temmuz ayı itibariyle artı 27 dereceye kadar ısınacabileceğini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img