spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelVorobyov: Yabancı şirketler, Rusya'ya geri dönmeyi bekliyor

Vorobyov: Yabancı şirketler, Rusya’ya geri dönmeyi bekliyor

Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, bölgede bu zamanda kadar çalışmalarını askıya alan ancak çalışanlarına maaş ödemeye devam eden yabancı şirketlerin piyasalara geri dönmeyi beklediğini söyledi.

Yabancı şirketlerin pazara geri dönme hakkını saklı tutarak ücretleri sonuna kadar ödediklerinin altını çizen Moskova Bölgesi Valisi, “Ancak bu bir belirsizlik dönemidir. Bu durumda zorlamak veya geri dönmelerini yapay olarak hızlandırmak gerekli değil. Şirketler, kendileri karar verecek” diye konuştu.

Vorobyov, birçok Rus girişimcinin yabancı şirketlerin işini devraldığını da belirtirken, Rusya’daki faaliyetlerinin geleceği konusunda yabancı şirketlere karar özgürlüğünün tanındığını sözlerine ekledi.

19 Mayıs’ta McDonald’s basın servisi, şirketin Rusya’daki işini Sibirya’da franchise yoluyla 25 McDonald’s restoranını işleten GiD şirketinin sahibi Rus girişimci Aleksandr Govor’a sattığını bildirmişti.

Uzmanlar, öte yandan McDonald’s’ın Rusya’daki yeni sahibinin restoranların kiralandığı dükkân sahipleri ve bayilerle sorun yaşayabileceğini söylerken, alıcının ağı tam olarak nasıl yöneteceğinin de bilinmediğini, restoran pazarında bu kadar büyük bir ağın yönetilmesi konusunda McDonald’s yönetimi kadar güç ve tecrübesinin olmadığını ifade ediyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img