spot_img
11.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Meteoroloji Merkezi METEO bilim uzmanı Aleksandr Shuvalov, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

Hafta başından itibaren Moskova’da iklim normlarında sıcak havanın hakim olacağını söyleyen uzman, artı 20 ila 23 derecelik ortalama iklim normuna karşılık gelen hava sıcaklıklarının pazartesi günü itibariyle başkentte hissedileceğini ifade etti.

Mayıs ayının son üç haftasında Rusya’nın Avrupa’ya yakın bölümlerinde sıcaklıkların mevsim normallerinin dört ila yedi derece daha düşük olduğunu hatırlatan Shuvalov, “Yeni hafta itibariyle artık iklim normuna ulaşıyoruz. Yeni hafta kaydedilecek hava sıcaklıkları, haziran değerlerinde olacak” diye konuştu.

Moskova ve Moskova bölgesinde yeni haftanın her gününde yer yer sağanak yağışı beklenebileceği konusunda uyaran uzman, ancak sıcaklıkların artı 20-23 derece civarında kalacağını sözlerine ekledi.

30 Mayıs Pazartesi günü başkentte hissedilecek hava sıcaklıkları artı 20 derece olarak tahmin edilirken, haftanın ilk günü yağmur beklenmiyor.

31 Mayıs Salı günü ise hava sıcaklıklarının artı 17 derece olacağı tahmin edilirken, Moskova’da bulutlu ve yer yer yağmurlu hava hakim olacak.

Yaz mevsiminin ilk günü olan 1 Haziran Çarşamba günü ise hava sıcaklıkları artı 22 dereceye yükselecek. Moskova’nın bazı bölgelerinde hafif sağanak yağış olabileceği tahmin ediliyor.

2 Haziran Perşembe günü ise sıcaklıkların artı 25 dereceye kadar yükselmesi öngörülürken, gece hava sıcaklıkları artı 14 dereceye ulaşacak.

 Cuma günü ise sıcaklığın biraz düşeceği belirtilirken, gündüz artı 21, gece ise art 11 derece sıcaklık değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img