spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların Putin’e güvenoyu açıklandı

Rusların Putin’e güvenoyu açıklandı

Sosyolojik araştırmalarıyla tanınan “Kamuoyu Vakfı” (FOM) tarafından yapılan anketin sonuçları, Rusların yüzde 79’unun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e güvendiğini gösterdi.

Ankete katılanların yüzde 79’u Putin’e ve ülkeyi yönetimine güvendiğini söylerken, Rusların yüzde 13’ü Putin’e güvenmediğini ifade etti.

20-22 Mayıs tarihlerinde Rusya’nın 73 bölgesindeki 207 yerleşim yerinde 18 yaş ve üzeri 3 bin katılımcıyla gerçekleştirilen ankette Rusların yüzde 8’i Putin’e güvenip güvenmeme konusunda kararsız olduğunu belirtirken, ankete katılanların yüzde 81’ine göre ise Devlet Başkanı görevinde oldukça iyi çalışıyor.

Rusların yüzde 10’unun ise tam tersi düşünceye sahip olduğunu ifade ettiği ankette kararsızların oranı yüzde 9 olarak gözlemlendi.

Daha önce Rusya’nın Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanımasının ardından 25-27 Şubat tarihlerinde FOM tarafından yapılan anketlerde, Rusların Putin’e güvenoyu yüzde 67’den yüzde 71’e çıkarken, vatandaşların yüzde 18’i ise devlet başkanına güvenmediği kaydedilmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img