spot_img
21.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporUEFA Başkanı: Rus kulüplerinin tekrar Avrupa kupalarında oynayabileceğinden emin değilim

UEFA Başkanı: Rus kulüplerinin tekrar Avrupa kupalarında oynayabileceğinden emin değilim

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Aleksander Ceferin, Rus kulüplerinin tekrar Avrupa kupalarında oynayabileceğinden emin olmadığını söyledi.

İtalyan spor gazetesi Sky Sport Italia’ya konuşan Ceferin, Rusya’nın uluslararası müsabakalardan çıkarılmasıyla ilgili durumu değerlendirdiği konuşmasında, “Hepimiz önceki aylardaki durumu hafife almıştık. Hiç kimse böyle bir çatışmanın patlak vereceğini hayal edemezdi. Başladığında ise hepimiz birkaç hafta süreceğini düşündük. Rusya’yı Avrupa müsabakalarından men etme kararından sonra Ukrayna’daki durumun ne zaman değişeceğini tahmin etmek çok zor. Bu nedenle Rus kulüplerinin tekrar Avrupa kupalarına katılabileceğinden emin değilim” diye konuştu.

Çatışmalar nedeniyle zarar gören Rus futbolcular için çok üzgün olduğunu belirten UEFA Başkanı, öte yandan Ukrayna kulüplerinin Avrupa turnuvalarında oynayabilmeleri için UEFA’nın elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili yorum yapan Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması Milletvekili Dmitry Svishchev, UEFA Başkanı Ceferin’in sözlerinin çeviri hatası olduğunu düşündüğünü, çünkü UEFA Başkanı’nın böyle bir açıklama yapamayacağını söyledi.

“Böyle saygın bir örgütün başkanına böyle şeyler söyleme yetkisini kimse vermez” diyen Duma Milletvekili, Ceferin’in sözlerinin yanlış yansıtıldığını düşündüğünü belirtti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img