spot_img
20.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’nın Ankara Büyükelçisi Yerhov’dan Türkiye'ye gelecek Rus turistlere çağrı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Yerhov’dan Türkiye’ye gelecek Rus turistlere çağrı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerkhov, yaz sezonuyla birlikte Türkiye’ye gidecek olan Rus turistleri tatillerinde dikkatli olmaya ve bu ülkede dinlenirken diğer Ukrayna vatandaşları ile çatışmaya girmemeye çağırdı.

Rus remi haber kanalı Rossiya 24’e konuşan Yerhov, “Turistlerimize dikkatsiz olmamalarını ve herhangi bir tartışmadan kaçınmalarını tavsiye ediyoruz” diyerek, Ukraynalı Nazi milliyetçisi askeri birlik olan Azov’un sembollerini kullanarak Türkiye’de gösteri yapan Ukrayna vatandaşı olduğunu bildiklerini söyledi.

“Türkiye’nin özellikle güney tatil beldelerinde, Ukrayna’daki Azov taburunun sembollerinin görülebileceği sokak etkinlikleri oldukça sık bir şekilde düzenleniyor” diyen Büyükelçi, ancak genel olarak turist güvenliğinin Türk makamlar tarafından kontrol altında tutulduğunu ve ülkedeki durumun oldukça sakin olduğunu kaydetti.

Yerhov, yine de Türkiye’ye tatile gelen Rus turistlerin Ukraynalılar tarafından düzenlenebilecek bu tür eylemleri karşısında soğukkanlı davranmaları gerektiğinin altını çizerek, “Sizleri provoke eden bu etkinlikleri gördüğünüzde oradan uzaklaşın. Herhangi bir tartışmaya ve çatışmaya girmeyin” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img