spot_img
13.8 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRTİB, bu yılki Nazım Hikmet'i anma programını duyurdu

RTİB, bu yılki Nazım Hikmet’i anma programını duyurdu

Her yıl Rus Türk İşadamları Birliği (RTİB) tarafından geleneksel olarak başta mezarı başında olmak üzere çeşitli etkinlikler ile anılan ünlü Türk şair Nazım Hikmet, bu yıl Rusya’nın askeri operasyonu nedeni ile sessiz bir programla anılacak.

59 yıl önce Moskova’da yaşamını yitiren Nazım Hikmet’i uzun yıllardır Rusya’da faaliyet gösteren Rus-Türk İşadamları Birliği tarafından organize edilen anma etkinliklerinin bu yıl yine Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği himayesinde gerçekleştirilmesi planlanırken, Moskova Yunus Emre Enstitüsü ve RTİB’in ortaklaşa düzenlediği etkinliğe Nâzım Hikmet Kütüphanesi de destek verecek.

Rusya’da yaşayan ve iş yapan Türk vatandaşların yanı sıra Rus akademisyen, öğrenci ve tüm Nazım severlerin katılabileceği etkinlik hakkında RTIB tarafından yayınlanan resmi basın açıklaması şu şekilde:

“Büyük Şairimiz Nâzım Hikmet’i 59. Ölüm Yıldönümünde Anıyoruz!

Her yıl geleneksel olarak RTİB tarafından düzenlenen Nâzım Hikmet’i anma programını, bu sene de T.C. Büyükelçiliğimiz himayelerinde, Yunus Emre Enstitüsü ve Nâzım Hikmet Kütüphanesi işbirliği ile gerçekleştiriyoruz.

Anma programı bu yıl 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 10:00 da şairin mezarı başında gerçekleştirilecektir. 

Novodeviçi mezarlığında düzenlenecek olan program, şairi anma konuşmaları ve mezarına çiçek bırakma töreni şeklinde gerçekleştirilecektir.

RTİB olarak, ülkede yaşanmakta olan ve süregelen olağanüstü durum dolayısıyla ve toplumsal duyarlılık nedeni ile, bu yıl mezarbaşı anma etkinliği dışında herhangi başka bir etkinlik, sergi, eğlence ve konser yapılmaması kararı alınmıştır.

TÜM NÂZIM DOSTLARI DAVETLİDİR”

Program: 3 Haziran 2022 Cuma

Moskova saatiyle sabah 10:00’da Nâzım’ın Novodeviçi Mezarlığı başında buluşma ve anma töreni

Adres: Lujnezkiy Proezd No:2 (Metro Sportivnaya)

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img