spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’da COVID-19 affı ilan edildi

Moskova’da COVID-19 affı ilan edildi

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, pandeminin başlangıcından sonra özellikle 2020’nin mart ayında ilan edilen tecrit uygulamasını ihlal ederek ceza ödeyenlere paralarının iade edileceğini duyurdu.

COVID-19 affını resmi kişisel sosyal hesabından duyuran Sobyanin, coronavirüs kısıtlamalarını ihlal edenler için ödenmemiş para cezalarıyla ilişkin takiplerin de sona ereceğini belirtirken, tüm cezaların silineceğini yazdı.

Belediye Başkanı, şimdiye kadar COVID-19 kısıtlamalarını ihlal eden Moskovalıların ve başkent işletmelerinin halihazırda ödedikleri cezaları iade edeceklerini bildirirken, ceza affı uygulamasının 1 Haziran 2022 itibariyle başlayacağının altını çizdi.

Öte yandan ilan edilen COVID-19 affı, pandeminin başlangıcıyla birlikte başkentte uygulanan sağlık tedbirleri kapsamında coronavirüs enfeksiyonuna yakalanmasına rağmen tecrit kurallarını ihlal ederek ceza alanları kapsamazken, bu cezaları ödeyen vatandaşların paraları iade edilmeyecek.

COVID-19 affında cezaların geri ödenmesi için 13,6 milyar ruble tahsis edildiğini ifade eden Sobyanin, coronavirüs döneminde ödenen ceza tutarının geri alınabilmesi için en geç 31 Aralık 2022 tarihine kadar ikamet edilen ilçedeki kamu hizmetleri merkezi olan “Belgelerim” (Moi Dokumenti) kurumuna başvuru yapılabileceğini, başvuru için daha önce alınan idari para cezası kararına ilişkin belgeyle birlikte cezanın ödendiğini teyit eden belgenin gerektiğini ifade etti.

Moskova Belediyesi, zorunlu maske ve sosyal mesafe zorunluluğunu 15 Mart’ta iptal etmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img