spot_img
15.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiMarks & Spencer, Rusya’dan ayrılıyor

Marks & Spencer, Rusya’dan ayrılıyor

3 Mart’ta Rusya’daki faaliyetlerine ara veren ünlü İngiliz perakende giyim markası Marks & Spencer, Rusya pazarından tamamen ayrılma kararı aldığını duyurdu.

 Bu yılın ilk çeyreğine ait mali sonuçlarına ilişkin raporunu paylaşan şirket, Rusya’daki faaliyetlerini tamamen sonlandırma kararı aldığını vurgularken, Rusya’dan ayrılma faaliyetleriyle birlikte Ukrayna’daki faaliyetlerin askıya alınmasının şirkete 31 milyon sterline (38,9 milyon dolar) mal olacağını aktardı.

Marks & Spencer, Rusya’nın Avrupa Birliği (AB) sınırındaki düşmanlıkları ve yaşanan sorunlar nedeniyle franchise ortaklarına mal tedarikini 3 Mart’ta durdurduğunu hatırlatırken, ancak mümkün olduğu kadar Ukrayna’daki faaliyetlerini sürdürme çabasında olduğunu da ekledi.

Rusya’da 2005’ten beri yaklaşık 17 yıldır faaliyet gösteren dev İngiliz markasının ülkede 48 mağazası ve bin 200 çalışanı olduğu, Rusya’daki franchise ağının ise Türk şirketi FiBA tarafından yönetildiği ifade edilirken, Ocak 2021 döneminden 2 Nisan 2022 tarihine kadar Rusya ve Ukrayna’daki Marks & Spencer mağazalarının satış hacimlerinin 102,5 milyon sterlin olarak gerçekleştiği eklendi.

Fiba Holding, Rusya’da Marks & Spencer ile birlikte Gap ve Banana Republic giyim mağazalarını işletiyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img