spot_img
19.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaEkonomiPutin, küresel ekonomideki durumun hızla değiştiğini söyledi

Putin, küresel ekonomideki durumun hızla değiştiğini söyledi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptırımlar sonrasında küresel ekonomideki durumun çok hızlı bir şekilde değiştiğini belirtirken, Rus iş dünyasının değişikliklere uyum sağladığını söyledi.

Ulaşımla konulu hükümet toplantısında küresel ekonomiye adapte olan Rus iş dünyasının yaptırımlar sonrasında oluşan yeni koşullarda yeni tedarik noktaları bulduğunu vurgulayan Putin, “Dünya’daki ekonomik ilişkiler sisteminde durum hızla değişiyor. Hızla Bunu hepimiz görebiliyoruz. Rus iş dünyası bu değişikliklere uyum sağlayarak üretim ve lojistik zincirlerini yeniden inşa ediyor” diye konuştu.

Rusya’nın kendisine dost olan ülkelerden yabancı ortaklarıyla aktif olarak yeni bağlar kurduğunu söyleyen Rus lider, bununla birlikte lojistik için kilit rol oynayan ulaşım altyapısının geliştirilmesine yönelik planların iş dünyasının hızına yetişmesi için desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Rusya ekonomisinin Batı ülkeleri tarafından dayatılan bu yeni koşullarda bile tüm yabancı ortaklarına açık olacağını ifade eden Putin, özellikle dost ülkelerle işbirliğinin genişleyeceğine emin olduğunu belirtti.

“Rusya, kimseye kapılarını kapatmadı” diyen devlet başkanı, yeni koşullarda Rus ekonomisinin ne olursa olsun herkese açık olacağını, karşılıklı yarar sağlayan işbirliğine ilgi duyan ülkelerle işbirliğini genişleteceğini söyledi.

Doğu’ya ulaşım çok önemli hale geldi

Putin, Rusya’dan ticarette Doğu’ya doğru yönelmeye başladığına dikkat çekerken, bu yöne ulaşımın bugün büyük talep gördüğünün altını çizerek şöyle konuştu:

“Doğu ulaşım kanallarına olan talepler, uzun yıllar boyunca sürecek. Yakın geçmişte Rusya’nın doğu yönündeki demiryolu ulaşımının geliştirilmesi ve doğuda üretim hacminin artırılması ile ilgili hararetli tartışmalar yapmıştık. Evet, o zaman koşullar çok farklıydı ve bu konuda bazı şüpheci değerlendirmeler yapılmıştı. Ancak mevcut zamanda oluşan son durum, en hafif tabirle bu tahminlerin yanlış olduğunu gösterdi. Bugün doğu yönü kargo taşımacılığında en fazla talep gören güzergah haline geldi. Doğu ve Güney’e yapılacak taşımacılığın uzun yıllar boyunca süreceği de mutlak bir gerçek.”

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img