spot_img
28.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya'nın BM Cenevre Daimi Temsilciliği müsteşarlarından Bondarev istifa etti

Rusya’nın BM Cenevre Daimi Temsilciliği müsteşarlarından Bondarev istifa etti

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Cenevre Daimi Temsilciliği müsteşarlarından Boris Bondarev, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.

İstifa mektubunu sosyal medyadan paylaşan Bondarev, Rusya’nın dış politikasını eleştirerek, “20 yıllık diplomatik kariyerimde dış politikamızda birçok değişim gördüm, fakat 24 Şubat’tan bu yana ülkemden hiç bu kadar utandığım olmadı.” ifadesini kullandı.

Bondarev, Rusya’nın Ukraynada sürdürdüğü askeri operasyonunu kastederek, “Artık bu kanlı, akılsız ve gereksiz rezaletin bir parçası olamam.” açıklamasında bulundu.

Bondarev, açıklamasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un 18 yıl içinde başarılı bir diplomattan dünyayı tehdit eden ve çatışmaları duyuran biri haline dönüştüğünü belirtti.

Bondarev, “Bakanlığın artık diplomasiyle alakası kalmadı. Burası tamamen savaş kışkırtıcılığı, yalan ve nefret merkezine dönüştü.” değerlendirmesinde bulundu.

Kommersant gazetesi, Ukrayna’daki askeri operasyonun başlamasıyla birlikte Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan istifa eden birkaç diplomatın daha olduğu bilindiğini, ancak hiçbirinin istifasıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapmadığını hatırlattı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img