spot_img
20.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların Putin’e güveni rekora gidiyor

Rusların Putin’e güveni rekora gidiyor

Sosyolojik araştırmalarıyla tanınan “Kamuoyu Vakfı” (FOM) tarafından yapılan güven anketi sonuçları, Rusların Devlet Başkanı Vladimir Putin’e duyduğu güvenin yüzde 76’ye ulaştığını ortaya çıkardı.

Ankete katılanların yüzde 76’sı Putin’e güvendiğini söylerken, katılımcıların yüzde 15’i ise devlet başkanına güvenmemeyi tercih etti.

Rusların yüzde 9’u Putin’e güven konusunda kararsız olduğunu söylerken, katılımcıların yüzde 79’u, Putin’in görevinde oldukça başarılı olduğunu, yüzde 12’si ise tam tersine başarısız olduğunu ifade etti.

Yakın zamanda bir başka dev araştırma şirketi VTSIOM Genel Müdürü Valery Fedorov, Ukrayna’da özel harekatın başlamasından sonra Rusların Vladimir Putin’in Rusya Devlet Başkanı olarak faaliyetlerine onay veren Rusların oranında rekor kırıldığını söylemişti.

30 Aralık 2021’de Rusların Putin’e olan güveninin yüzde 62 olduğunu hatırlatan Fedorov, “Nisan’da Putin’in Rusya’ya liderlik ettiği 20 yıllık dönem için en yüksek güvenoyu sonuçlarını kaydettik. Ukrayna’ya askeri operasyon kararı sonrası Putin’in faaliyetlerine onay veren ülke vatandaşlarının oranı yüzde 79,6’a yükseldi” diye konuşmuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img