spot_img
28.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaSporCSKA’nın yıldızı Mario Fernandez, kariyerine ara verme kararı aldı

CSKA’nın yıldızı Mario Fernandez, kariyerine ara verme kararı aldı

Başkent Moskova kulübü CSKA’nın Brezilyalı yıldız futbolcusu Mario Fernandez, bu sezonun ardından futbol kariyerine ara vereceğini açıkladı.

Daha önce Rus vatandaşlığına geçerek Rus Milli Takım’da oynama kararı alan Fernandez, 10 yıldır top koşturduğu CSKA’da en sevilen yabancı futbolcu halini alırken, Milli Takım’la çıktığı maçlarda da performansı ve hırsıyla diğer birçok Rus futbolsever için vazgeçilmez bir oyuncu olmuştu.

Bu sezonun son maçından sonra Brezilya’ya dönmeyi plandığını açıklayan Mario Fernandez, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Rostov maçından sonra Brezilya’ya uçuyorum. Sözleşmem askıya alınacak. Ayrıca belirli bir süre sonra hala CSKA’ya yardım edebilecek gücü hissettiğimi fark edersem geri döneceğim ve kendi kulübüm için oynamaya devam edeceğim” diye konuştu.

Rusya’dan ayrılma sebebinin mevcut jeopolitik durumla hiçbir ilgisi olmadığının altını çizen Fernandes, ancak fiziksel olarak çok yorulduğunu belirtirken, “Kulübümüze her zaman yardım ettim ve elimden gelen her şekilde yardım etmeye devam edeceğim. Beni Rusya’ya ve CSKA’ya getiren Tanrı’ya şükrediyorum. Kulübümüz her zaman kalbimde olacak! CSKA her zaman birinci olacak!” diye konuştu.

Kişisel sosyal hesabından takımın taraftarlarına teşekkür eden Fernandes, taraftarların affına sığındığını da vurguladı.

“Son zamanlarda muazzam bir birikmiş yorgunluk ve büyük bir bitkinlik hissediyorum. Geçmiş yıllardaki gibi CSKA’ya verdiğim her şeyi artık veremediğini hissediyorum. 13 yıllık profesyonel futbol hayatımın 10 yılını CSKA ile geçirdim. Ailemle birlikte olmanın zamanı geldi. Ayrıca muhtemelen bu yıl bir oğlum doğacak” diyen Brezilyalı yıldız, kulüp başkanı Evgeny Lennorovich Giner ve genel müdür Roman Yuryevich Babaev ile görüştüğünü, onlardan ailesiyle Brezilya’da biraz zaman geçirme izni vermelerini istediğini söyledi.

Kulüp yönetiminin bu isteğini anlayışla karşıladığını söyleyen Fernandes, “Talebimi anlayışla karşıladıkları ve benimle bir oğul gibi iletişim kurarak gitmeme izin verdikleri için onlara çok minnettarım” ifadelerini kullandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img