spot_img
18.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelYeni konut fiyatlarının en çok arttığı Rus şehirleri açıklandı

Yeni konut fiyatlarının en çok arttığı Rus şehirleri açıklandı

Rusya’nın en büyük emlak portalı CIAN tarafından nüfusu 500 binden fazla olan şehirlerdeki yeni konut piyasalarının incelenerek düzenlenen araştırmalar, son üç yılda yeni konut fiyat artışında lider şehrin Krasnodar olduğunu ortaya çıkardı.

Rusya’nın güney şehri Krasnodar’da, pandeminin başladığı dönemle birlikte keskin şekilde yükselen yeni konut fiyatlarının son üç yılda metrekare başına 52 bin 900 rubleden 127 bin 200 rubleye yükselerek rekor kırdığının altını çizen CIAN uzmanları, yeni konut fiyat artışında ilk üç sıralamasında ikinci sırada ise metrekare fiyatının 2,3 kat arttığı Soçi’nin yer aldığını aktardı.

Soçi’de son üç yılda yeni konutlarda metrekare fiyatları 339 bin rubleye kadar yükselirken, üçüncü sırada ise Rostov-na-Donu ve Lipetsk yer aldı.

Bu şehirlerde metrekare fiyatı 2,2 kat artarak sırasıyla Rostov’da 111 bin 300 ruble, Lipetsk’te ise 83 bin 100 rubleye yükselirken, dördüncü sıra aynı anda altı şehir tarafından paylaşıldı.

Bu şehirler arasında metrekare fiyatı 168 bin 800 rubleye kadar yükselen Kazan, Nijniy Novgorod (metrekare fiyatı 132,9 bin ruble), Tomsk (117,6 bin ruble), Çelyabinsk (97,1 bin ruble), Omsk (94,9 bin ruble) ve Samara (89,2 bin ruble) yer aldı.

Son üç yılda metrekare fiyatı keskin şekilde artan şehirler arsında beşinci sırada ise Astrakhan yer alırken, bu şehirde metrekare başına daire fiyatları yüzde 97 artarak 110 bin 400 rubleye yükseldi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img