spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü

Putin, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uzun bir aradan sonra ilk kez Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Putin’in Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile yaptığı telefon görüşmesinde Moskova ile Kiev arasındaki müzakerelerin gidişatını ele aldığı bildirilirken, görüşmede Rus liderin bu sürecin aslında Ukrayna tarafı tarafından engellendiğine dikkat çektiğinin altını çizdiği ifade edildi.

Putin, Scholz’a Kiev tarafından engellenen Rus-Ukrayna müzakerelerindeki gidişatına ilişkin temel değerlendirmelerde bulunmuştur” ifadelerine yer verilen açıklamada, iki liderin Mariupol’deki Azovstal fabrikasındaki tahliye çalışmaları dahil olmak üzere Ukrayna’daki durumun insani yönlerine değindikleri aktarıldı.

Rusya Devlet Başkanı’nın Almanya Başbakanı Scholz’a Donbass halk cumhuriyetlerini korumaya yönelik başlatılan özel askeri operasyonun mantığını ve temel görevlerini ayrıntılı olarak özetlediği, aynı zamanda bölgedeki sivillerin güvenliğini sağlamak için alınan önlemlerden bahsettiği vurgulandı.

Rus lider ve Almanya Federal Şansölyesi’nin Ukrayna meselesiyle ilgili çeşitli kanallar üzerinden temaslar çerçevesinde devam etmesi konusunda mutabık kaldığı bildirilirken, telefon görüşmesinin genel olarak Ukrayna’daki durumun insani yönlerinin vurgulanarak devam ettiği kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img