spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMayıs tatillerinde trenle seyahat için en popüler rotalar açıklandı 

Mayıs tatillerinde trenle seyahat için en popüler rotalar açıklandı 

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat hizmeti Tutu.ru araştırmaları, ülkedeki uzun mayıs tatilleri sırasında trenle yolculuğu tercih edenler arasında en çok talep gören destinasyonları ortaya çıkardı.

Online seyahat servisinin uzmanlarının, demiryolu üzerinden yolculuğu tercih eden Rusların tren bileti rezervasyon verilerini analiz ederek bulduğu sonuçlarına göre, ülke içindeki tren yolculuklarının çoğu başkent Moskova, St. Petersburg, Krasnodar, Rostov-na-Donu ve Soçi oldu.

Trenle yolculukta yabancı destinasyonlar arasında en popüler rotalardan biri Belarus olurken, Rusların Minsk, Orsha, Vitebsk, Brest, Gomel ve Mogilev’in yanı sıra Abhazya şehri Gagra’ya trenle yolculuğu tercih ettiği kaydedildi.

Mayıs tatillerinde Rusya’da demiryolu seyahati için ortalama tren bileti tutarı 2 bin 500 ruble olurken, Belarus gibi yabancı destinasyonlara tren bileti ortalaması 3 bin 500 ruble olarak gözlemlendi.

Yakın zamanda Tutu.ru anketine katılan Ruslar, sınırların tamamen açılması durumunda 2022’de hangi ülkeleri ziyaret etmek istediklerini belirtmişti.

2 bin 800 tatil severin katıldığı anketlerde göre Rusların yüzde 18 ile en çok İtalya’ya seyahat etmek istediği kaydedilirken, en popüler destinasyonlar arasında ikinci sırada, anket katılımcılarının yüzde dokuzunun tercih ettiği İspanya yer aldı.

Üçüncü sırayı yüzde 6 oyla ABD ve Tayland paylaşırken, Rusların yüzde 5’i Almanya, Çekya ve Yunanistan’a gitmek istediğini,, yüzde 4’ü ise 2022 yılında Finlandiya ve Belarus’u ziyaret etmek istediğini söyledi.

2022 yılında Kıbrıs Rum Kesimi, Türkiye, Mısır, Gürcistan ve Büyük Britanya’ya gitmek isteyen Rusların oranı yüzde 3 olarak gözlemlenirken, ankete katılanların yüzde 2’si ise yeni yılda Abhazya, Endonezya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek istiyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img