spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların altına ilgisinde düşüş yaşanıyor

Rusların altına ilgisinde düşüş yaşanıyor

Kommersant gazetesi, Rusların son aylarda kuyumcuları daha az ziyaret etmeye başladığını yazdığı haberinde, 1 Mart’tan 17 Nisan’a kadar tüketicilerin altın taleplerinde yüzde 16,  18 Nisan- 1 Mayıs 2022 döneminde ise tüketici talebinin yüzde 21’e kadar düştüğünü yazdı.

Focus Technologies analistlerinden gelen verilere atıfta bulunan gazete, Altın ve mücevher mağazalarındaki satışlarda yüzde 30’a varan düşüş meydana geldiğini belirtirken, yalnızca başkent Moskova ve St. Petersburg’da Rusların altın alımlarında düşüş yaşanmadığını aktardı.

Rusya’nın en büyük mücevher perakende zincirlerinden Sokolov,mart ve nisan aylarında tüketici taleplerinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 9 düşüş yaşandığını doğrularken, konuyla ilgili açıklama yapan Rusya Kuyumcular Birliği Başkanı Eduard Utkin, Rusların mücevhere ilgisinin yüzde 30 düştüğünü vurgularken, gelirlerdeki azalma ve birikim amacıyla tüketicilerin gümüş takıları daha fazla tercih etmeye başladığını bildirdi.

Utkin, aynı zamanda haziran ayı itibariyle başlayacak düşün sezonunun tüketicileri endişelendirdiğini belirterek, mücevher fiyatlarının sezon başında artmaya başlayacağı konusunda uyardı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img