spot_img
18.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRusların yüzde 61'i, Ukrayna'daki operasyonun Rusya’yı birleştirdiğine inanıyor

Rusların yüzde 61’i, Ukrayna’daki operasyonun Rusya’yı birleştirdiğine inanıyor

Rusya’nın en büyük araştırma şirketlerinden olan VTSIOM tarafından düzenlenen anketler, Rusların yüzde 61’inin Ukrayna’da başlatılan askeri operasyonun ülkeyi birleştirdiğine inandığını ortaya çıkardı.

VTSIOM  Siyasi Analiz Merkezi Başkanı Mikhail Mamonov,Rusların çoğunun Ukrayna’daki özel operasyonun Rusya’yı harekete geçirdiğine inandığını vurgularken, “ Aksi görüşe sahip olanların oranı yüzde 20. Bu oran, mevcut durumun topluma nasıl yansıdığını ve Rus toplumunun birlik olgusunu gösteriyor” diye konuştu.

Ankete katılanların yüzde 70’i, Rusya’nın çok uluslu olması nedeniyle daha güçlü olduğuna inandığını vurgularken, araştırmaya katılanların sadece yüzde 4’ü aksi görüş belirtti.

Ruslara göre Batı modeli Rus toplumuna uygun değil

Ayrıca Rusların dörtte üçü (yüzde 76) Rusya’nın değerlerinin Batı ABD ve Avrupa Birliği (AB) toplumlarının sahip olduğu değerlerinden çok farklı olduğunu belirtirken, katılımcıların yüzde 73’ü Batı modelinin Rus toplumu için uygun olmadığının altını çizdi.

Rusların yarısından fazlası (yüzde 61) Rus toplumunun Batı toplumundan daha adil olduğuna inanırken, yüzde 17’si ise tam tersini düşünüyor.

Bununla birlikte VTSIOM anketine katılan Rusların yüzde 69’u, Batı’nın bugün Rusya’ya karşı düşmanca bir politika izlediği konusunda hemfikir.

Mamonov, ankete katılan Rus vatandaşlarının yüzde 42’sinin Batılı ülkelerin toplumsal değer düzeyinde bir tehdit oluşturduğuna inandığını,yüzde 40’ının ise Batı ülkelerinin askeri  tehdit oluşturduğunu düşündüğünü söylerken, katılımcıların sadece yüzde 25’inin Batı’nın  ekonomik bir tehdit yarattığına inandığını sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img