spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemFederasyon Konseyi’nden ABD'nin yeni yaptırımları hakkında açıklama geldi

Federasyon Konseyi’nden ABD’nin yeni yaptırımları hakkında açıklama geldi

Rusya’da parlamentonun üst kanadı Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi üyesi Sergey Tsekov, ABD Kongresi’ne sunulan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de içerisinde bulunduğu devlet görevlilerine karşı yeni yaptırım teklifleri hakkında konuştu.

ABD’nin Rusya karşıtı yeni yaptırım taslağının Amerikalı kongre üyelerinin Rusya ile tüm ilişkileri kesmek istediğini gösterdiğini belirten bir kanıt niteliği taşıdığını ifade eden Tsekov, konu hakkında yaptığı açıklamada “Rusya Devlet Başkanı’na yaptırım uygulamayı da teklif ediyorlar. Bunun yerine açıkça hemen Rus-Amerikan ilişkilerini kesmeyi teklif edebilirler. En üst düzeyde bu tür yaptırımların böyle bir sonuca yol açacağı zaten belli. Görünüşe göre Amerikan politikacılar da tam olarak bunu istiyor” diye konuştu.

Tsekov, ABD’nin kongre üyelerinin rasyonel olmayan yaptırım tekliflerine alışkın olduklarını da vurgularken, kongre üyelerinin sürekli olarak Rusya’nın tehditleri altında yaşadıklarını iddia ederek siyasi faaliyetlerini sürdürdüklerini, Rus makamlarının bunu dikkate alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir gün önce ABD’li Demokrat kongre üyeleri, Temsilciler Meclisi’ne Ukrayna çevresinde gerginliğin artması durumunda Rusya’ya karşı yeni yaptırım teklifi sunmuştu.

Belgede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Mishustin, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’a yaptırım uygulanması önerileri yer alırken, aynı zamanda Kuzey Akım 2 boru hattı üzerinde kısıtlamalar da bulunuyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img