spot_img
19.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemAvito, 2021'de Rusların en popüler satın alımlarını belirledi

Avito, 2021’de Rusların en popüler satın alımlarını belirledi

Rusya’nın en büyük ücretsiz ilan ve online alışveriş sitesi Avito, 2021 yılında platformunda en çok satın alınan 10 ürünü içeren araştırmasını kamuoyuyla paylaştı.

Buna göre Rusların geçtiğimiz yıl Avito üzerinden en fazla satın aldığı ürünler arasında bisikletler başı çekerken, kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar en popüler satın alım sıralamasında ikinci oldu.

Ruslar, ücretsiz ilanlar üzerinden 2021’de en çok mobilya ve dekorasyon ürünleri de satın alırken, geçen yıl COVID-19 kısıtlamalarının yumuşatılması, Rus vatandaşları için fiziksel aktivitenin yeniden başlamasına, dolayısıyla spor malzemeleri satın alımlarının da artmasına yol açtı.

Pandemi yılı olarak kabul edilen 2020 yılında Avito üzerinden satışı gerçekleştirilen en popüler ürünler arasında kanepe ve divan olduğu, 2021 yılında bu ürünlerin yerini bisikletin aldığını vurgulayan Avito uzmanları, öte yandan bisiklet fiyatlarında bir önceki yıla göre yüzde 33 artış meydana geldiğini, ortalama satın alma işlemlerinin 8 bin rubleye ulaştığının da aktardı.

Avito üzerinden ikinci en popüler satın alımların evcil hayvanlar olduğunu belirleyen uzmanlar, Rusların geçtiğimiz yıl bir önceki yıla kıyasla yüzde 10 daha fazla oranda ev kedisi aldığını belirtirken, platform üzerinden evcil hayvanların çoğunlukla ücretsiz olarak verildiğinin de altını çizdi.

Geçtiğimiz yıl alışveriş sitesi üzerinde en popüler 10 ürünün büyük kısmı mobilya, iç mekan dekorasyon ve ev aletleri olurken, kullanıcıların 2021’de duvar tablolarını bir önceki yıla göre yüzde 34 daha sık aradığı, bu ürünlerdeki ortalama alışveriş tutarının ise 5 bin ruble olduğu ortaya çıktı.

TV sehpalarına da taleplerde yüzde 69 ile büyük talep olduğunu ifade eden uzmanlar, Rusların site üzerinden buzdolabı talebinde yüzde 22 artış kaydederken, ortalama tutarın bir yılda yüzde 20 artışla 12 bin rubleye ulaştığını ekledi.

Ücretsiz alışveriş platformu Avito üzerinden her ay 50 milyondan fazla insanın yeni ve eski ürün alışverişi gerçekleştirdiği, yayınlanan ilan sayısının da 83 milyonu aştığı kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img