18 Ocak 2022
Ana Sayfa Yerel Sobyanin: Moskova'da Cumartesi günü vaka sayısı 7 bine ulaşabilir

Sobyanin: Moskova’da Cumartesi günü vaka sayısı 7 bine ulaşabilir

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, 15 Ocak Cumartesi günü başkentte vaka sayısının 7 bin seviyelerine ulaşabileceğini söyledi.

Günlük vakaların çoğunda artık Omicron vakasına rastlandığını belirten Sobyanin, “ Aldığımız verilere göre Omicron mutasyonu, kaydedilen enfeksiyonlarda hakim varyant olmaya başladı. Maalesef bu durum önümüzdeki günlerde vakalarda ciddi bir artış göreceğimizin işareti. Her gün artan vaka sayılarında yarın resmi olarak 7 binlere uluşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Sobyanin, vakaların büyük ihtimalle önümüzdeki hafta da devam edeceğine işaret ederken, öte yandan coronavirüs vakalarında hastaneye yatış sayısında ciddi artış gözlemlemediklerine sevindiklerini de sözlerine ekledi.

Rusya’da son bir günde tespit edilen COVID-19 vakaları sayısı 23 bin 820’ye yükselirken, vefat sayısı 739 olarak belirlendi.

Başkent Moskova’da ise son 24 saatte kaydedilen vaka sayısı 5 bin 712’ye ulaştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...