18 Ocak 2022
Ana Sayfa Spor Rusya ekibi Krasnodar'da Daniel Farke dönemi

Rusya ekibi Krasnodar’da Daniel Farke dönemi

Rusya’nın Premier Lig ekibi Krasnodar, daha önce Türkiye’de gündeme gelen Alman teknik direktör Daniel Farke ile anlaşma sağladı.

Geçen hafta Belaruslu çalıştırıcı Viktor Goncharenko ile yollarını ayıran Krasnodar Kulübü, Farke ile 30 Haziran 2024’e kadar sözleşme imzalandığını duyurdu.

Türkiye’de ismi Beşiktaş ile anılan Farke, 2017-2021 yıllarında çalıştırdığı Norwich City’yi iki kez İngiltere Premier Lig’e taşımıştı.

Antrenörlük kariyerine 2009 yılında Lippstadt 08’de başlayan Farke kulüp tarihindeki en başarılı teknik direktör oldu. Farke, 2015 yılında ünlü Dortmund kulübünün yedek takımı Borussia II’nin başına geçerek iki yıl boyunca takımın hocalığını yapmıştı.

Krasnodar, 18 haftası geride kalan Rusya liginde 29 puanla 5. sırada yer alıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın sığır eti ihracatı 2021’de ikiye katlandı

Tarım Bakanlığı’na bağlı Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetimi Servisi (Rosselkhoznadzor), 2021'de ülkenin sığır eti ihracatının iki katına çıktığını bildirdi.

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...