18 Ocak 2022
Ana Sayfa Spor Duma, Milli Takım'da kötü oynayan futbolcuları cezalandırmayı önerdi

Duma, Milli Takım’da kötü oynayan futbolcuları cezalandırmayı önerdi

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması Milletvekilleri, Rusya Milli Takımı’nın maçlarında kötü performans sergileyen futbolculara ceza verilmesini önerdi.

İktidar partisi Birleşik Rusya Milletvekili Sultan Hamzaev tarafından öne sürülen teklifin Rusya Futbol Federasyonu’na gönderilmesi planlanırken, futbolcuların ek motivasyondan yoksun olarak mücadele ettikleri vurgulandı.

Teklifle ilgili konuşan Milletvekili Sultan Hamzayev, Rus milli takımında kötü oynayan oyunculara yaptırım uygulanması gerektiğini savunarak, “Kötü oyun sergileyenler kulüpler tarafından cezalandırılabiliyor. Bunlar arasında disiplin ihlalleri ve taraftarlarla olan kötü ilişkiler de var. Bu durumda oyuncunun sözleşmeye göre para cezasına çarptırılması mümkün. Biz bu uygulamanın Milli Takım için de uygulanmasını istiyoruz. Çünkü Rus milli takımı oyuncularının daha iyi ve tam bir özveriyle mücadele etmesi gerekiyor. Ancak bu motivasyondan yoksunlar” diye konuştu.

Rusya Futbol Milli Takımı, Katar Dünya Kupası Play-off maçını 24 Mart 2022’de Polonya ile kendi evinde yapacak. Moskova saatiyle akşam 20:00’de başlayacak maçtan zaferle ayrılması durumunda Valery Karpin’in ekibi 29 Mart’ta İsveç – Çekya maçının galibiyle final oynayacak.

Katar’daki Dünya Kupası 21 Kasım- 18 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında yapılacak.

EN ÇOK OKUNANLAR

VTB Bank, karını 516 kat artırdı

Rusya'nın en büyük ikinci kamu bankası VTB Bank’ın Rus muhasebe standartlarına (RAS) göre net karı 2021'de 242,6 milyar ruble olarak gerçekleşti.

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...