30 Kasım 2021
Ana Sayfa Yerel Başkentteki kargocular Sobyanin’den yardım istedi

Başkentteki kargocular Sobyanin’den yardım istedi

Rusya’nın başkenti Moskova’da faaliyet gösteren kargo şirketleri, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’e mektup yazarak şehirdeki kargo hizmetlerinin çalışma koşullarının değiştirilmesini istedi.

Ekspres kargo firmaları, başkentte daha verimli çalışmak için kurye hizmetlerinin koşullarını değiştirme talebiyle Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin‘e yazdığı mektupta, teslimat yollarında yaşanan yüksek trafik tıkanıklığı, başkentte sınırlı park yeri ve eksikliği, kargo araçlarının hareketindeki kısıtlamalar nedeniyle müşterilere zamanında mal tesliminde yaşanan zorlukları dile getirirken, bu nedenle malların müşterilere teslimi için kargo şirketlerinin hizmet fiyatlarını arttığını vurguladı.

Rusya Ticaret ve Sanayi Odası’na (TPP) bağlı büyük kargo şirketlerinin imzasını taşıyan mektupta, başkentteki kargo araçlarının genel olarak şehirde park halinde olması nedeniyle hizmetlerin maliyetine park ücreti masraflarının da dahil edildiği, bu nedenle kargo ücretlerinde artış yapılmasının zorunlu olduğu ifade edildi.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’den kargo şirketlerinin belediye tarafından akredite edilmesi için bir mekanizma geliştirilmesini isteyen işletmeler, kargo araçlarının otobüs ve taksilerin kullandığı toplu taşıma şeridi boyunca hareket etmesini ve başkent sokaklarındaki otopark alanlarını mesai saatlerinde kullanmasına olanak sağlayan imkanların sunulmasını istedi.

Kargo şirketlerinin yaşadığı sorunla ilgili Rossiyskaya Gazeta’ya konuşan Bölgelerarası Kurye Hizmetleri Derneği Başkanı Aleksandr Mityukov, bu konu üzerinde yalnızca başkentteki mevcut durumu değil, aynı zamanda teslimat endüstrisinin gelişme beklentilerini de değerlendirmenin önemli olduğunu söylerken, “Tahminlerimize göre, 2025 yılına kadar kargo pazarı, önemli bir kısmı Moskova ve bölgesinde olmak keskin bir büyüme gösterecek. Moskova yollarında şimdiye göre iki kat daha fazla kurye ve lojistik aracı olursa ne olacak? Bunu iş dünyası ve hükümetin ortak çabalarıyla sistematik bir şekilde yapmak önemli” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...