spot_img
-13.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemSobyanin, kamuda çalışan göçmen sayısını azaltmaya çağırdı

Sobyanin, kamuda çalışan göçmen sayısını azaltmaya çağırdı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentin ilçelerinde yerel yönetimlere bağlı kamu hizmetleri çalışanı göçmen sayısını azaltmak gerektiğini açıkladı.

Moskova’nın büyük altyapı hizmetlerinde neredeyse hiç göçmen işçinin kalmadığına işaret eden Sobyanin, “Ancak ilçelerdeki yerel kamu hizmetlerinde sokakları ve sorumlu oldukları evlerin önlerini temizleyen birçok göçmen bulunuyor. Bu göçmenler çok fazla temizlik işinin olduğu kamu faaliyetlerinde çalışıyor ve düşük ücretli olarak kaldılar” diye konuştu. 

Daha önce Sobyanin, belediye tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm projelerindeki şantiyelerde çalışan göçmen işçi sayısının azaltılması talimatını vermişti.

Sobyanin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Farklı nitelikte, farklı maaş seviyesinde işçilere ihtiyacımız var. Kentsel dönüşüm projelerinde daha az göçmen işçi çalışmasını istiyoruz. Daha fazla yerli işçiye ihtiyacımız var. Moskova’ya yakın bölgelerden daha fazla Rus vatandaşına istihdam yaratmamız gerekiyor” diye konuştu.

1 Kasım’da Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Andrey Bochkarev, inşaat şirketlerine ve müteahhitlere şantiyelerde yabancı işçi kullanımını ortadan kaldıracak bir önlem planı hazırlama talimatı verildiğini duyurmuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img