18 Ocak 2022
Ana Sayfa Gündem Rusya'da 24 Ekim'den bu yana en düşük COVID-19 vakası tespit edildi

Rusya’da 24 Ekim’den bu yana en düşük COVID-19 vakası tespit edildi

Rusya Pandemi ile Mücadele Merkezi, son bir günde ülkede kaydedilen yeni COVID-19 vakalarının 35 bin 681 kişiyle 24 Ekim’den bu yana en düşük sayıya ulaştığını duyurdu.

En son 24 Ekim 2021’de 35 bin 660 kayıtlı coronavirüs vaka sayısının daha sonra sürekli olarak artış gösterdiğinin kaydedildiği hatırlatılan merkez açıklamasında, toplam vaka sayılarında 9 milyon 366 bin 839 kişiye ulaşıldığı da vurgulandı.

Başkent Moskova’da son 24 saatte 2 bin 786 yeni coronavirüs vakası tespit edilirken, St. Petersburg’da bu rakam 2 bin 215, Moskova Bölgesi’nde ise bin 784 kişi oldu.

COVID-19 kaynaklı ölümler durdurulamıyor

Pandemi ile Mücadele Merkezi, son bir günde Rusya’da coronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının bin 241 kişi olduğunu duyurdu.

Salgının başlangıcından bu yana COVID-19 kaynaklı ölümlerde 256 bin 336’ya ulaşılan Rusya’da, son bir günde ölüm vakalarının en çok tespit edildiği bölgeler 94 kişiyle Moskova, 77 kişiyle St. Petersburg ve 68 kişiyle Moskova Bölgesi oldu.

Son bir günde coronavirüs tedavisi sonrası taburcu olan hasta sayısı 28 bin 713 kişi olurken, pandeminin başlangıcından bu yana Rusya’da sağlığına kavuşan hasta sayısı toplamda 8 milyon 53 bin 643 olarak kaydedildi.

Yakın zamanda Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Anastasia Rakova, başkentte 28 Ekim- 7 Kasım 2021 tarihlerinde ilan edilen zorunlu tatil ve kısmi karantina uygulamasının vaka oranlarını yüzde 50 düşürdüğünü açıklamıştı.

Başkentte tatil günlerinin sona ermesinin ardından COVID-19 vakalarında yüzde 50, ağır vakayla hastaneye yatış sayısında da yüzde 45 azalma yaşandığını bildiren Rakova, ilan edilen zorunlu tatil kararının sağlık kurumları üzerindeki yükü büyük ölçüde attığını vurguladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gurur duyacağımız bir nesil yetişiyor

Rus-Türk evliliklerinden doğan çok zeki, çok bilgili ve çok yetenekli bir nesil yetişiyor.Ben...

Putin, inşaat malzemeleri fiyatlarını sürekli takip emri verdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin resmi rekabet kurumu olan Federal Anti-Tekel Servisi’ne (FAS) kamu ihaleleri kapsamında yürütülen projelerde kullanılan inşaat malzemelerinde...

Ruslar krediyle yaşamaya alıştı

Rusya'da faaliyet gösteren finansal analiz hizmeti Kredistoria verilerine göre, Aralık 2021’de Rus vatandaşlarının bankalara yaptığı kredi kartı başvurusu 2 milyonu geçerek tarihi...

Rusya, tüm mutasyonlara karşı yeni COVID-19 aşısı üzerinde çalışıyor

Rusya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Gamaleya Ulusal Araştırma Merkezi Direktör Yardımcısı Denis Logunov, merkezin aynı anda birkaç coronavirüs varyantına karşı yeni bir aşı...