30 Kasım 2021
Ana Sayfa Gündem Eski Moskova Büyükelçisi, Moskova anılarını yazdı

Eski Moskova Büyükelçisi, Moskova anılarını yazdı

1 Ekim 2014- 15 Kasım 2016 tarihleri arasında Rusya’da Türkiye Büyükelçisi olarak görev yapan Ümit Yardım, büyükelçilik yıllarındaki anılarını kitaba aktardı.

Emekli Büyükelçi Ümit Yardım, “Üç Ülke Üç Başkent” ismini verdiği ve 34 yıllık meslek hayatının önemli anılarını anlattığı kitabında, özellikle Büyükelçi olarak görev yaptığı Tahran, Moskova ve Viyana gibi üç imparatorluk başkentine ilişkin anı ve izlenimlerini okuyucuya aktarıyor.

Ümit Yardım’ın 2015 yılının Kasım aylarında Rus uçağının düşürülmesi olayıyla iki ülke ilişkilerinde ortaya çıkan zor ve gergin döneme ilişkin anılarının da yer verildiği kitapta, genç bir diplomat olarak gittiği ilk görev yeri Pakistan’dan, mesleğinin zirvesine yükseldiği son görev yeri Avusturya’nın görkemli başkenti Viyana Büyükelçiliği’ne kadar olan renkli bir dönemi okuyucularla paylaşıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...