21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Yandex Londra'da kurye hizmetine başladı

Yandex Londra’da kurye hizmetine başladı

Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi Yandex, hazır gıda dağıtımında uyguladığı Yandex.Lavka modelini kullanarak İngiltere’nin başkenti Londra’daki yerel perakende noktalarından hızlı ürün teslimatına başladığını duyurdu.

Yandex Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, şirketin Londra’da vereceği hizmetin uluslararası Yango Deli markası altında faaliyet gösterdiği aktarılırken, Londra’nın şirketin kurye hizmetini ilk kez başlattığı Fransa’nın başkenti Paris’ten sonra ikinci Avrupa şehri olduğu vurgulandı.

Yango Deli’nin şu anda başkentin Bethnal Green, Battersea, Bermondsey ve Acton merkezlerinde 1,4 milyondan fazla Londra sakini için hizmet verdiğini belirtildiği açıklamada, zamanla kurye ağının diğer ilçe merkezlerine de yayılacağı ifade edildi.

İstatistiklere göre dünyanın en büyük sanal market hizmeti veren gölge mağaza (dark store) ağlarından biri olan Yandex.Lavka, Rusya’nın başkenti Moskova, St. Petersburg, Nizhny Novgorod, Kazan ve Ekaterinburg’un yanı sıra yurtdışında İsrail, Paris ve Londra’da 400’den fazla gölge mağazadan oluşan ağ işletiyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...